Kilka historii o miłości

Lato to czas na lżejsze lektury. Nawet uwielbiającym kryminały i powieści z dreszczykiem zdarza się wówczas sięgać po nieco lżejsze pozycje. Jedną z książek, mających szczególne szanse trafić w gust polskich czytelniczek, jest wydana właśnie Miłość z widokiem na morze. Osiem wybitnych pisarek postanowiło wziąć na warsztat temat wakacyjnej miłości z plażą i morzem w tle. Co z tego wyszło? Aby się przekonać, trzeba sięgnąć po wspomniany tytuł. Lektura to okazja do śledzenia losów wyrazistych postaci, uwikłanych w różne historie miłości. Jednocześnie czytelnik ma możliwość zetknięcia się z ciekawymi pomysłami na fabułę i jedynymi w swoim rodzaju stylami pisarskimi.

Dlaczego tak łatwo zakochać się nad morzem?

Letnia miłość to jeden z przyjemniejszych i chętniej podejmowanych motywów literackich. Po części jest to pokłosie faktu, że także w rzeczywistości silne uczucia bardzo często wybuchają podczas wakacji. Ludzie czują się wówczas swobodniej, zwłaszcza że:

  • wiele problemów zostawiają w domu,
  • nie muszą zaprzątać sobie głowy codziennymi obowiązkami i nużącą rutyną,
  • poznają nowe osoby i wiedzą, że większość tych znajomości nie przetrwa próby czasu.

Nic zatem dziwnego, że autorki Miłości z widokiem nad morze zdecydowały się poruszyć temat wakacyjnej miłości. Inspiracji im nie zabrakło, nawet jeżeli takiej przygody nie przeżyło się samemu, łatwo usłyszeć podobną historię od znajomych osób. Między innymi dlatego choć temat ten mógłby się wydawać nieco oklepany, to tak naprawdę wciąż jest na czasie. Zwłaszcza przed zbliżającym się latem Miłość z widokiem na morze będzie lekturą w sam raz na chwile wytchnienia od codzienności.

Opowiadania wśród których każdy znajdzie coś dla siebie

Forma zbioru opowiadań to coś, co wyróżnia książkę Miłość z widokiem na morze. W przygotowaniu antologii wzięły udział polskie pisarki: Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda i Magdalena Witkiewicz. Opowiadanie każdej z nich to inna historia. Niektórym czytelnikom do gustu przypadnie cały zbiór, inni wybiorą swoich faworytów. Warto jednak przeczytać wszystkie, chociażby po to by przekonać się o wysokiej jakości współczesnej polskiej literatury. Zaletą krótkich form literackich jest to, że nie wymagają dużej ilości wolnego czasu. Wystarczy mieć go trochę, aby opowiadanie przeczytać od przysłowiowej deski do deski. Potem można o nim porozmawiać z przyjaciółką lub partnerem. Wakacyjna miłość to z pewnością jeden z przyjemniejszych tematów na niezobowiązujące dyskusje.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com