Zakochać się nad morzem

Zbiór opowiadań ośmiu poczytnych pisarek to nie lada gratka dla czytelniczek. Tych tęskniących za miłością oraz szczęśliwie zakochanych. Miłość z widokiem na morze stanie się niewątpliwie jedną z chętniej wybieranych wakacyjnych lektur. Taką książkę można zabrać na urlop, ale też na własny balkon. Jest idealna na kwarantannę, kiedy nie można wyjechać na upragnione wakacje. W tym roku lato zapowiada się szczególnie, nie każdemu będzie dane odwiedzić wybrzeże. Tym bardziej opłaca się pamiętać o opowiadaniach takich autorek jak Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda i Magdalena Witkiewicz.

Wakacyjna miłość

Wakacje kojarzą się z przygodami, nawiązywaniem nowych znajomości, a także z zakochaniem. Wielu młodych ludzi właśnie podczas letniego wypoczynku poznaje swoje pierwsze miłości. Po latach chętnie wraca się do tych wspomnień, sporo z nich przywoła książka Miłość z widokiem na morze. Każde zawarte tam opowiadanie przedstawia nieco inną historię. Wspólnym dla nich tłem jest natomiast wybrzeże, plaża i morze. Jak wiadomo, tamtejsze zachody słońca są jedyne w swoim rodzaju i stanowią idealne tło dla rozkwitającej miłości. Podczas urlopu nad morzem łatwiej się zakochać, przyjemnie flirtować i ulegać poczuciu beztroski. Tego wszystkiego nie zabraknie w opowiadaniach zawartych we wspomnianej książce. Autorki przypominają przy okazji:

  • kilka zupełnie odmiennych historii,
  • różne spojrzenie na wakacyjne uczucia,
  • że w odrobinie szaleństwa nie ma niczego złego.

Lekka lektura

Pod wieloma względami książkę Miłość z widokiem na morze można uznać za lekką lekturę, w sam raz na leniwe letnie wieczory czy wypoczynek podczas urlopu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że niektóre historie wzruszą do łez i wywołają wspomnienia. Jak wspomniano, wiele osób na pewnym etapie życia przeżyło wakacyjną miłość. W losach bohaterów nie tak trudno znaleźć zatem podobieństwa do własnej biografii. Jednocześnie książka może być też inspiracją. Zwłaszcza dla tych czytelników, którzy chcieliby coś zmienić w swoim życiu, znaleźć partnera czy zakochać się jeszcze raz. Miłość z widokiem na morze to też okazja do kontaktu z literaturą na wysokim poziomie. Za powstanie tej książki odpowiadają bowiem mistrzynie słowa. Kobiety z poważnym literackim dorobkiem, reprezentujące zarazem odmienne style pisarskie. Biorąc to wszystko pod uwagę, Miłość z widokiem na morze można z czystym sumieniem uznać za jedną z ciekawszych premier tego roku.

Okładka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com